Wulkanizacja Danpol Łódź wyjaśnia jakie opłacalne opony na lato wybrać.

, 04.10.2010 , kategoria: Inne

Zwyczajowo po okresie zimowym rzesze osób zmotoryzowanych stają przed potrzebą zakupu nowego ogumienia na lato. Ilość produktów dostępnych na rodzimym rynku zwiększa się z roku na rok, na lokalny rynek wchodzą nowe firmy, pojawiają się nowe modele, ceny robią się coraz bardziej zróżnicowane. Korzystając z wiedzy i wieloletniej praktyki pracowników łódzkiego serwisu ogumienia (oferującego opony letnie i opony wielosezonowe) Danpol z ulicy Rzgowskiej 222a postanowiliśmy się wspólnie zastanowić, które opony są warte naszego zainteresowania. Spece z Danpolu sprzedają od wielu lat tanie opony nowe i używane (w tym również opony dostawcze (Łódź)) wiec z pewnością znają się na rzeczy.

Nasze rodzime opony od lat cieszą się nieprzerwanie niemałą popularnością w segmencie opon tanich i najtańszych. Warto podkreślić, że nie są to już zupełnie polskie przedsiębiorstwa gdyż np. Dębica jest częścią koncernu Goodyear Tire & Rubber Company a marka Kormoran jest częścią korporacji Michelin. W naszym państwie swe zakłady produkcyjne posiadają również inni renomowani wytwórcy ogumienia samochodowego, jak np. Bridgestone. chociaż niedrogim europejskim markom przepowiadano kiepską przyszłość ze względu na pojawienie się chińskich opon, póki co lokalne spółki z tradycjami radzą sobie zupełnie nie najgorzej. Jakość polskich opon jest stosunkowo dobra do ceny i często przewyższa najtańsze chińskie opony. Pracownicy zakładu Danpol Łódź zgodnie twierdzą, iż jest to bardzo dobra propozycja dla osób o niewygórowanych wymaganiach i mniej zasobnym portfelu. Jak mówią zmiana opon na “nasze” zdarza się dosyć często. Wielu kontrahentów łódzkiego serwisu wychodzi z założenia, że nie wykorzysta możliwości droższych opon a do rozważnej jazdy w pełni wystarczą nasze własne, wypróbowane opony.

Warto przyjrzeć się coraz częściej spotykanym oponom chińskim. Bez przerwy przybywa na naszym rodzimym rynku mało znanych dotąd nam marek opon, co istotne w dość interesujących cenach. Niestety znakomita większość opon takich jak Wanli, Maxxis, Goodride, Sunny, Nankang, Triangle, LingLong, Chengshan, Nexen i tym podobne odstaje od powszechnie znanej i renomowanej konkurencji rodem z Stanów Zjednoczonych, Europy czy Japonii. Czy to oznacza że wszystkie chińskie opony są gorszej jakości? Eksperci z przedsiębiorstwa Danpol twierdzą, że niekoniecznie. Warto mieć na uwadze, że wyprodukowanie opon na porządnym poziomie jakościowym zmusza do wykorzystania surowców i technologii o zbliżonych kosztach na całym świecie. Mimo taniej siły roboczej państw azjatyckich przyzwoite opony niezależnie od miejsca produkcji muszą swoje kosztować. Fachowi wulkanizatorzy potrafią wskazać mało kosztowne marki opon czy wręcz poszczególne modele konkretnych firm, których należy unikać i które są warte uwagi. Zmiana opon to wbrew pozorom niebanalna sprawa. W firmie Danpol dowiedzieliśmy się, iż dobrania opon należy dokonać indywidualnie do wymagań klienta w tym celu najlepiej zgłosić się wprost do dobrej wulkanizacji, z pewnością przy tej okazji polecamy wulkanizację w Łodzi na ulicy Rzgowskiej 222a. Znajdziemy tu na miejscu również chińskie opony zarówno te droższe, jak również te tańsze.

Zostaw komentarz